The Antelope Dash

Age Group Results

August 16, 2014


Results By High Plains Harriers www.highplainsharriers.org


Men: Top Finishers 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69
Women: Top Finishers 20-29 30-39 40-49

8 mile

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Kelsi Goldfarb Laramie WY 738 23 1 1:11:09
2 Gwynn Barrows Laramie WY 782 27 2 1:13:27
3 Sandra Biller Laramie WY 669 27 3 1:15:09
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Jeanette Flaig Laramie WY 688 49 4 1:17:39
2 Mary Boyts Laporte CO 652 54 5 1:18:49
3 Tawna Bovero Cheyenne WY 656 47 6 1:21:07
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Enette Larson-Meyer Laramie WY 767 50 19 1:34:07
2 Brenda Alexander Laramie WY 200 50 25 1:40:03
3 Mary Egan Denver CO 651 54 37 1:55:55
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Kylie Jones Loveland CO 725 25 10 1:25:53
2 Meredith Martin Laramie WY 653 25 12 1:26:46
3 Alexandra Lodge Laramie WY 671 29 23 1:36:22
4 Vicky Zero Laramie WY 715 28 34 1:55:21
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Amanda Larson Laramie WY 655 39 7 1:21:36
2 Jacque Stonum Laramie WY 764 31 8 1:24:15
3 Sara Maranowicz Fort Collins CO 726 39 11 1:26:30
4 Lauren Larson Fort Collins CO 646 30 15 1:30:34
5 Joanna Morris Cheyenne WY 775 32 17 1:31:25
6 Erica Belmont Laramie WY 619 34 18 1:32:15
7 Bess Woodhouse Laramie WY 731 31 20 1:34:25
8 Bethany Allen Laramie WY 719 31 21 1:35:31
9 Leah White Laramie WY 768 34 22 1:35:33
10 Runzun Shetye Fort Collins CO 666 32 24 1:36:39
11 Cecey Broomfield Fort Collins CO 778 36 26 1:41:22
12 Andrea Odell Cheyenne WY 293 34 30 1:44:23
13 Aspen Rech laramie WY 641 38 31 1:46:30
14 Delilah Brubaker Laramie WY 616 37 33 1:48:23
15 Lindsay McManus Fort Collins CO 699 30 35 1:55:22
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 marie-helene faurie fort collins CO 654 46 9 1:24:31
2 Gretchen Norman Cheyenne WY 702 47 13 1:28:17
3 Traci Willingham Cheyenne WY 679 42 14 1:29:11
4 Michelle Luna Fountain CO 611 49 16 1:30:39
5 Celeste Oconnor Fort Collins CO 647 42 27 1:41:40
6 Chryss Cada Ft. Collins CO 610 46 28 1:41:42
7 Amee Hicks Potter NE 625 43 29 1:44:23
8 Diane Martinez Laramie WY 618 47 32 1:48:23
9 Sheila Stanley Denver CO 673 48 36 1:55:51
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Scott Foley Cheyenne WY 769 25 1 56:08
2 Chris Schabron Cheyenne WY 774 30 2 57:58
3 Gabe Adams Laramie WY 735 20 3 58:07
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Jerry Rief Cheyenne WY 667 49 4 58:12
2 Jason Nicholas Cheyenne WY 760 44 5 1:01:38
3 Kurt Flaig Laramie WY 689 49 8 1:06:38
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Patrick Eastman Laramie WY 780 52 9 1:07:30
2 Ed Vankirk Laramie WY 739 58 13 1:11:46
3 Kirk Miller Cheyenne WY 639 51 14 1:14:02
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Rudy Mignon Laramie WY 763 24 6 1:01:55
2 David Bray Laramie WY 615 29 10 1:08:49
3 Colt Jones Loveland CO 724 25 28 1:25:52
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Adam Kujat Colorado Springs CO 180 39 7 1:05:27
2 Blue Steel Cheyenne WY 635 32 11 1:09:29
3 Snehal Shetye Fort Collins CO 676 32 16 1:14:48
4 Pete Obermueller Cheyenne WY 636 38 22 1:19:06
5 Brian Adkins Laramie WY 677 38 23 1:19:55
6 Gus Stonum Laramie WY 765 32 24 1:20:51
7 Robert Broomfield Fort Collins CO 777 38 25 1:21:33
8 Paul Klockow Laramie WY 697 30 34 1:41:00
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Stu Healy Cheyenne WY 678 45 12 1:11:34
2 Joe Leslie Cheyenne WY 745 42 18 1:16:03
3 Scott Smidt Laramie WY 728 43 21 1:18:58
4 Ben Staab Laramie WY 601 40 27 1:24:43
5 Jason Doedderlein Colorado Springs CO 634 40 29 1:28:20
6 Chris Rothfuss Laramie WY 609 41 31 1:29:12
7 Dennis Ellis Cheyenne WY 617 40 32 1:30:58
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Richard Bishop Cheyenne WY 770 56 15 1:14:42
2 Stuart King Longmont CO 637 50 17 1:15:52
3 Dave Young Cheyenne WY 714 50 19 1:16:40
4 Dick McDonald Greybull WY 750 56 20 1:17:35
5 Bob Koehler Cheyenne WY 781 58 26 1:23:04
6 Robert Howard Tucson AZ 663 56 30 1:28:41
7 Jay Harnish Cheyenne WY 607 56 36 1:46:07
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Terry Mink Laramie WY 727 64 33 1:35:25
2 Roger Rybicka Fort Collins CO 665 66 35 1:44:25

*Overall place within gender.