The Antelope Dash

Age Group Results

August 16, 2014


Results By High Plains Harriers www.highplainsharriers.org


Men: Top Finishers 0-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69
Women: Top Finishers 0-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69

4 mile

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Angelina Adams Laramie WY 761 20 1 30:23
2 Jillian Hoblitt Cheyenne WY 626 25 2 32:00
3 Katelyn Woten Potter NE 621 18 3 33:23
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Elizabeth Traver Laramie WY 729 53 4 36:01
2 Robyn Hicks Potter NE 549 47 5 36:11
3 Kathy Krimples Cheyenne WY 772 55 9 38:18
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Suzanne Johnson Laramie WY 743 54 10 38:21
2 Cindy Garriott Laramie WY 717 57 30 46:33
3 Cindy White Windsor CO 753 56 37 51:29
Top

Female 12 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Marlena Meyer Laramie WY 766 12 14 40:01
2 Aderyn Baker Laramie WY 734 8 41 54:40
Top

Female 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Regyn Hicks Potter NE 759 16 12 38:56
2 Ryley Hicksq Potter NE 758 18 13 39:01
3 Joellen Coates laramie WY 627 19 43 54:50
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Stacy Berger Laramie WY 720 29 6 37:36
2 Emily Bauder Laramie WY 718 26 7 37:54
3 Anne Stevens Laramie WY 783 29 18 40:32
4 Laura Nelson Laramie WY 737 24 23 41:37
5 Anya Cayer Cheyenne WY 295 28 33 46:55
6 Shana Wolff Cheyenne WY 740 25 35 51:11
7 Andrea Slosser Laramie WY 784 25 42 54:48
8 Casey Johnson Cheyenne WY 692 26 46 55:28
9 Zoe McDonald Laramie WY 786 22 52 1:09:10
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Don Gray Laramie WY 744 33 8 37:57
2 Anne Schriner Laramie WY 510 30 11 38:44
3 Jacque Murray Laramie WY 628 38 15 40:13
4 Kelly Johnson Laramie WY 747 32 16 40:14
5 Lindsay Sartorius johnstown CO 670 31 19 41:01
6 Kerri Koski Cheyenne WY 643 34 20 41:26
7 Tracie Caller Cheyenne WY 721 33 21 41:28
8 Angie Taff Laramie WY 519 39 22 41:34
9 Olivia Petersen Laramie WY 661 39 24 41:46
10 Crystal Gill Laramie WY 746 35 25 41:53
11 Mandy Kauffman Laramie WY 694 32 32 46:51
12 Sarah Wolff Cheyenne WY 741 31 36 51:15
13 Sarah Oldenburg Cheyenne WY 703 33 45 55:14
14 Kim Bay Cheyenne WY 683 36 48 59:17
15 Melinda Kaskey Laramie WY 787 38 49 1:04:22
16 Rebecca Steele Laramie WY 771 39 53 1:16:35
17 Jen Fairchild Cheyenne WY 687 36 56 1:26:48
18 Kinley Rech 779 37 57 1:26:53
19 Shanda Palochak-Rice Cheyenne WY 672 38 64 3:05:18
20 Andrea Palochak Cheyenne WY 704 38 65 3:05:18
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Spring Jones Green River WY 660 41 17 40:31
2 Lisa Spillman Cheyenne WY 773 45 26 42:13
3 Kim Alexander Cheyenne WY 752 49 27 44:01
4 Stephanie Tubner Cheyenne WY 751 43 28 44:04
5 Jodi Bills Laramie WY 630 46 29 44:33
6 Jean Harris Centennial CO 632 47 31 46:34
7 Giulia Vernali Laramie WY 710 41 34 47:17
8 Wendy Goving Cheyenne WY 755 42 40 52:30
9 Kathy Kendrick Cheyenne WY 659 45 44 54:57
10 Jill St.Aubin King Longmont CO 638 42 54 1:16:55
11 Heather Preston Cheyenne WY 705 40 59 1:27:06
12 Robin Kepple Casper WY 696 47 60 1:27:12
13 Carmen Kennedy Cheyenne WY 695 46 61 1:41:00
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Marta Studinger Centennial CO 658 50 38 51:41
2 Jan Diller Cheyenne WY 629 59 47 55:37
3 Lori Cavey Laramie WY 649 53 50 1:05:10
4 Roberta Joyce Centennial CO 662 54 51 1:06:18
5 Maria Means Cheyenne WY 700 56 62 1:41:03
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Helen Coates Laramie WY 620 62 39 52:24
2 Lynn Achter Cheyenne WY 680 62 55 1:18:43
3 Nadine Wilson Cheyenne WY 713 62 58 1:27:04
4 Chris Knudsen laramie WY 640 61 63 3:04:31
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Collin Ballard Laramie WY 613 20 1 30:18
2 Brendan Castello Laramie WY 749 21 2 30:27
3 Stone Lander Laramie WY 756 14 3 30:32
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Ed Heffern Cheyenne WY 723 64 6 34:24
2 Tony Guitron Cheyenne WY 624 46 10 36:07
3 Aaron Taff Laramie WY 531 41 16 40:46
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Ron Schriner Savannah GA 664 51 17 41:07
2 David Kendrick Cheyenne WY 614 55 19 41:38
3 Alan Harris Centennial CO 633 50 26 48:43
Top

Male 12 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Noah Chilton CHEYENNE WY 604 11 13 38:10
2 Brayden Rech Gillette WY 776 10 35 1:26:35
Top

Male 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Jeremy Rief Cheyenne WY 668 13 7 34:54
2 Michael Chilton CHEYENNE WY 605 17 15 40:35
3 Tanner Whitmore cheyenne WY 730 15 27 49:25
4 James Chilton Cheyenne WY 603 14 34 1:20:25
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Rudy Hanecamp Laramie WY 757 21 4 33:14
2 Tim Moloney Laramie WY 716 27 8 35:48
3 Jeff Fruhwirth Cheyenne WY 690 29 9 36:05
4 Jacob Leidy Laramie WY 748 20 11 36:17
5 David Russo Fort Collins CO 707 25 12 37:31
6 Andrew Telander Laramie WY 709 26 14 40:34
7 Grant Gardner Laramie WY 691 28 18 41:22
8 Adam Ripley Laramie WY 785 22 21 42:30
9 Steven Levesque Laramie WY 736 28 25 47:23
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Ben Hornok Cheyenne WY 762 39 5 33:41
2 Jasper Chen Cheyenne WY 722 36 20 41:47
3 Stephen Nelson Cheyenne WY 648 33 22 43:35
4 Meade Baker Laramie WY 733 34 29 54:44
5 TJ Doan Cheyenne WY 685 33 30 59:15
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 James Chilton Cheyenne WY 606 46 23 44:54
2 Chris Larson Laramie WY 681 42 24 47:13
3 Bill Hassler Cheyenne WY 754 42 28 52:29
4 Brian Walter Fort Collins CO 602 45 31 59:25
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Jamey Eddy Laramie WY 686 57 36 1:27:11
2 Greg Johnson Cheyenne WY 693 53 37 1:27:13
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Denny Dunham Laramie WY 742 65 32 1:00:26
2 Steve Achter Cheyenne WY 675 65 33 1:18:48

*Overall place within gender.