Laramie Duathlon

Overall Results

June 18, 2011


Results By High Plains Harriers
 

Singles

 

------- 5K Run -------

------- 25K Bike -------

------- 1.2K Run -------

Time

Total

Place

Name

Bib No

Gender

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Back

Time

1

Justin Pruis

222

M

2

22:20.9

4:28

2

40:43.5

1:38

3

5:18.6

4:25

 

1:08:23.1

2

Evgeniy Panzhinskiy

190

M

1

19:39.9

3:56

3

44:18.0

1:46

1

4:44.1

3:57

0:18.8

1:08:42.0

3

Ben Maugus

223

M

12

23:50.5

4:46

1

40:15.7

1:37

9

5:51.2

4:53

1:34.3

1:09:57.5

4

Eric Wright

172

M

11

23:46.6

4:45

4

45:19.0

1:49

24

6:30.7

5:25

7:13.2

1:15:36.4

5

Gwynn Barrows

236

F

4

22:40.2

4:32

6

47:37.6

1:54

10

5:55.9

4:56

 

1:16:13.7

6

Christine Sednek

196

F

10

23:43.6

4:45

7

47:48.1

1:55

16

6:08.3

5:07

1:26.3

1:17:40.1

7

Jeff Pederson

231

M

7

23:04.1

4:37

8

49:58.2

2:00

12

5:59.6

4:59

10:38.7

1:19:01.9

8

Joshua Artery

191

M

8

23:24.7

4:41

9

50:28.8

2:01

2

5:18.2

4:25

10:48.6

1:19:11.8

9

Jim Oakleaf

228

M

6

22:48.6

4:34

10

50:37.5

2:01

7

5:47.6

4:49

10:50.7

1:19:13.9

10

Dave Mamich

230

M

3

22:26.8

4:29

11

51:28.7

2:04

5

5:31.6

4:36

11:04.0

1:19:27.2

11

Ed Sherline

233

M

22

26:02.9

5:12

5

47:24.7

1:54

18

6:19.8

5:16

11:24.3

1:19:47.5

12

Felix Cedillo

188

M

19

25:06.2

5:01

12

52:02.4

2:05

14

6:05.7

5:04

14:51.2

1:23:14.4

13

Jeff Suloff

197

M

5

22:44.7

4:33

18

55:31.8

2:13

6

5:34.6

4:38

15:28.0

1:23:51.2

14

Lou Harmon

195

M

20

25:14.6

5:03

14

53:21.0

2:08

22

6:28.8

5:23

16:41.4

1:25:04.6

15

Craig Alburn

239

M

21

25:22.7

5:04

15

53:42.9

2:09

25

6:32.9

5:27

17:15.4

1:25:38.6

16

Rob Hamlin

229

M

18

24:57.7

4:59

17

55:09.8

2:12

15

6:06.5

5:05

17:50.9

1:26:14.1

17

Scottie Shirley

179

M

13

24:01.8

4:48

21

57:42.0

2:18

4

5:31.1

4:36

18:51.8

1:27:15.0

18

Jamie Farris

170

F

23

26:05.9

5:13

19

56:57.3

2:17

17

6:15.5

5:13

13:05.0

1:29:18.8

19

Lisa Maugus

224

F

32

28:52.9

5:46

13

53:17.3

2:08

30

7:15.7

6:03

13:12.3

1:29:26.0

20

Abby Rux

173

F

35

30:53.6

6:11

16

54:05.1

2:10

32

7:30.3

6:15

16:15.3

1:32:29.1

21

Thomas Hoffman

226

M

17

24:36.7

4:55

27

1:02:06.5

2:29

13

6:00.6

5:00

24:20.7

1:32:43.9

22

Onies Heckart

209

F

24

26:47.4

5:21

23

59:39.1

2:23

23

6:29.4

5:24

16:42.2

1:32:56.0

23

Jim Robinson

175

M

25

27:15.6

5:27

22

59:31.7

2:23

26

6:34.2

5:28

24:58.5

1:33:21.7

24

Greg Cunningham

194

M

27

27:49.1

5:34

20

57:21.5

2:18

41

8:48.8

7:20

25:36.3

1:33:59.5

25

Kristin McLaughlin

180

F

29

27:53.4

5:35

26

1:00:59.5

2:26

28

6:56.6

5:47

19:35.8

1:35:49.6

 
 

------- 5K Run -------

------- 25K Bike -------

------- 1.2K Run -------

Time

Total

Place

Name

Bib No

Gender

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Back

Time

26

Robert Steinke

171

M

26

27:28.6

5:30

28

1:03:12.6

2:32

27

6:56.2

5:47

29:14.3

1:37:37.5

27

Terra Hines

169

F

33

29:19.8

5:52

25

1:00:38.1

2:26

35

7:54.1

6:35

21:38.3

1:37:52.1

28

Sandy Champlin

181

F

34

30:53.4

6:11

24

59:57.5

2:24

37

8:18.5

6:55

22:55.7

1:39:09.5

29

Kenny Hans

225

M

16

24:35.9

4:55

36

1:09:56.0

2:48

11

5:57.2

4:58

32:06.1

1:40:29.3

30

Brenda Alexander

184

F

30

28:27.9

5:41

31

1:06:31.5

2:40

31

7:19.1

6:06

26:04.8

1:42:18.6

31

Mollie Feldman

183

F

14

24:23.7

4:53

39

1:13:20.4

2:56

21

6:28.5

5:23

27:58.9

1:44:12.7

32

Samuel Feldman

193

M

15

24:24.5

4:53

40

1:13:21.4

2:56

20

6:27.1

5:23

35:49.9

1:44:13.1

33

Heather Patterson

189

F

37

31:12.8

6:14

29

1:05:16.0

2:37

34

7:53.3

6:34

28:08.3

1:44:22.1

34

Jerry Champlin

182

M

36

30:54.8

6:11

30

1:05:26.6

2:37

40

8:44.9

7:17

36:43.3

1:45:06.5

35

Aaron Appelhans

185

M

28

27:51.5

5:34

37

1:11:58.1

2:53

19

6:21.3

5:18

37:47.8

1:46:11.0

36

Sharon Bywater-Reyes

177

F

9

23:30.1

4:42

42

1:17:38.2

3:06

8

5:48.0

4:50

30:42.6

1:46:56.4

37

Cailleach Way

192

F

38

31:56.4

6:23

34

1:08:41.0

2:45

29

7:15.5

6:03

31:39.2

1:47:53.0

38

Chicory Bechtel

176

F

31

28:45.0

5:45

38

1:12:16.8

2:53

33

7:33.5

6:18

32:21.6

1:48:35.4

39

Julie Wickett

186

F

40

33:34.3

6:43

32

1:07:17.1

2:41

36

8:15.2

6:53

32:53.0

1:49:06.8

40

Susan Marich

168

F

41

35:23.7

7:05

33

1:07:40.9

2:42

42

9:01.3

7:31

35:52.2

1:52:06.0

41

Steve Easton

178

M

42

35:34.2

7:07

35

1:09:13.6

2:46

39

8:29.7

7:04

44:54.4

1:53:17.5

42

Elisabeth Storrud

174

F

39

33:32.9

6:42

41

1:15:32.6

3:01

38

8:23.1

6:59

41:15.0

1:57:28.7

43

Sharon Fluty

167

F

44

38:59.5

7:48

43

1:17:41.3

3:06

44

10:29.1

8:44

50:56.2

2:07:10.0

44

Robynn Thomas

238

F

46

42:30.2

8:30

45

1:25:00.6

3:24

46

13:11.9

10:59

1:04:29.0

2:20:42.7

45

Sarah Jacobs

237

F

47

42:46.7

8:33

44

1:24:45.5

3:23

45

13:10.8

10:58

1:04:29.4

2:20:43.2

46

Blair Bales

187

F

43

38:31.1

7:42

46

1:34:03.6

3:46

43

9:57.7

8:18

1:06:18.7

2:22:32.5

DNF

Ryan O'Donnell

240

M

45

41:59.6

8:24

 

 

 

 

 

 

98:51:36.8

 

 

Team Mixed

 

------- 5K Run -------

------- 25K Bike -------

------- 1.2K Run -------

Time

Total

Place

Name

Bib No

Gender

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Back

Time

1

Team Squeeze-It

214

M

2

18:56.2

3:47

2

42:15.8

1:41

2

4:26.0

3:42

 

1:05:38.1

2

Team French

210

M

3

24:15.4

4:51

1

40:51.8

1:38

3

5:18.2

4:25

4:47.3

1:10:25.4

3

Team BTB

234

M

5

27:47.8

5:33

3

45:36.3

1:49

5

5:55.6

4:56

13:41.7

1:19:19.8

4

Team Astro Runners

232

M

4

24:33.4

4:55

4

51:06.1

2:03

4

5:40.3

4:43

15:41.8

1:21:19.9

5

Team Kasper

215

M

7

31:32.8

6:18

5

1:00:51.4

2:26

6

6:34.1

5:28

33:20.3

1:38:58.4

6

Team Cunningham

199

M

6

30:55.1

6:11

6

1:01:39.8

2:28

7

7:23.4

6:09

34:20.2

1:39:58.3

7

Team Elliot/Kricken

213

M

8

31:34.8

6:19

7

1:11:27.4

2:51

8

7:32.7

6:17

44:56.9

1:50:35.0

8

Team Lime Lemon Lime Home

198

M

1

18:15.1

3:39

8

1:31:32.3

3:40

1

4:12.7

3:30

48:22.1

1:54:00.2

 

Team Male

 

------- 5K Run -------

------- 25K Bike -------

------- 1.2K Run -------

Time

Total

Place

Name

Bib No

Gender

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Back

Time

1

Team Moosemen

220

M

1

16:35.9

3:19

2

44:59.0

1:48

2

3:54.5

3:15

 

1:05:29.4

2

Team Hoyt/Nelson

235

M

4

20:39.4

4:08

1

40:49.4

1:38

4

4:24.6

3:40

0:24.0

1:05:53.4

3

Team Spousal Permission

218

M

2

16:36.8

3:19

3

47:23.7

1:54

1

3:49.3

3:11

2:20.4

1:07:49.9

4

Team Matt & Jordan

216

M

3

19:38.0

3:56

5

49:32.6

1:59

3

4:17.1

3:34

7:58.3

1:13:27.8

5

Team Grampa Velo

227

M

5

25:09.7

5:02

4

48:35.9

1:57

5

5:32.4

4:37

13:48.6

1:19:18.1

 

Team Female

 

------- 5K Run -------

------- 25K Bike -------

------- 1.2K Run -------

Time

Total

Place

Name

Bib No

Gender

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Pace

Back

Time

1

Team Music & Muscle

219

F

1

27:13.9

5:27

1

53:43.7

2:09

1

6:23.8

5:19

 

1:27:21.4

2

Team Ulebockers

221

F

3

30:10.9

6:02

2

54:03.2

2:10

3

6:59.0

5:49

3:51.7

1:31:13.1

3

Team Dancing Queens

217

F

2

29:56.8

5:59

3

55:32.3

2:13

2

6:47.9

5:39

4:55.7

1:32:17.1

4

Team Plankers

212

F

4

41:56.1

8:23

4

1:43:10.2

4:08

4

7:37.3

6:21

1:05:22.2

2:32:43.6