The Antelope Dash 8 mile

Age Group Results

August 27, 2011


Results By High Plains Harriers


Men: 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Aj Harnish-Yager Cheyenne WY

228

44

13

1:15:39.5

 

2

Ranie Lynds Laramie WY

214

35

14

1:15:58.3

0:18.8

3

Rachel Morr Jackson WY

198

27

17

1:18:27.9

2:48.4

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Tawna Bovero Cheyenne WY

252

44

29

1:26:50.3

 

2

Devonna Reiner Cheyenne WY

253

46

30

1:28:15.4

1:25.1

3

Laura Helmerick Cheyenne WY

251

51

31

1:28:23.0

1:32.7

 
Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Nancy Lockwood Laramie WY

262

50

37

1:32:19.9

 

2

Brenda Burnett Cheyenne WY

191

55

49

1:53:29.8

21:09.8

3

Carol Sednek Kersey CO

188

55

55

2:05:13.8

32:53.8

 
Top

Female 19 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Anna Skarbowski Aurora CO

254

18

45

1:45:58.3

 

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Heidi Farina Laramie WY

186

23

21

1:22:40.2

 

2

Emily McGaffin Cheyenne WY

178

28

22

1:23:37.1

0:56.8

3

Sandra Biller Laramie WY

212

24

23

1:24:15.5

1:35.3

4

Chelsea Helenbolt Douglas WY

189

27

27

1:25:59.6

3:19.3

5

Sarah Kelly Cheyenne WY

203

25

28

1:26:11.3

3:31.1

6

Katie Fitzpatrick Fort Collins CO

171

29

34

1:30:29.0

7:48.7

7

Jennfer Burnett Cheyenne WY

190

29

50

1:53:30.7

30:50.5

8

fleta martinez cheyenne WY

182

28

53

1:59:42.4

37:02.1

9

Christine Sednek Laramie WY

187

24

54

2:05:12.6

42:32.3

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Tina Willson Laramie WY

210

32

20

1:22:14.5

 

2

Karen Good Denver CO

196

39

38

1:33:52.2

11:37.6

3

Andrea Odell Cheyenne WY

185

32

39

1:34:16.5

12:01.9

4

Jennifer Barfield Fort Collins CO

179

33

42

1:40:35.2

18:20.7

5

Angelina Geerts Laramie WY

276

38

43

1:42:15.2

20:00.7

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Michele Bolkovatz Cheyenne WY

201

44

32

1:28:26.5

 

2

Enette Larson-Meyer Laramie WY

216

47

36

1:31:26.6

3:00.0

3

Stacie Karle Longmont CO

206

40

40

1:36:09.6

7:43.1

4

Brenda Alexander Laramie WY

195

47

41

1:36:32.0

8:05.4

5

Harriet Chase Cheyenne WY

202

42

44

1:42:27.1

14:00.6

6

Jen Kammerer Littleton CO

193

43

46

1:45:58.6

17:32.1

7

Wendy Taylor Basin WY

184

49

51

1:56:39.9

28:13.4

8

Terri Longhurst Laramie WY

205

43

52

1:56:41.2

28:14.7

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Horsecow Lonac Laramie WY

264

26

1

57:13.0

 

2

Ethan Lockwood Laramie WY

261

20

2

1:01:02.2

3:49.2

3

Brian Martisius Laramie WY

277

30

3

1:03:22.9

6:09.8

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Mike Diesburg Casper WY

176

43

5

1:05:51.7

 

2

George Mathes Laramie WY

257

40

6

1:07:31.8

1:40.0

3

Dale Walker Sidney NE

199

46

8

1:08:31.8

2:40.0

 
Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Neil Humphrey Laramie WY

247

62

18

1:19:37.6

 

2

Andrew Eckles Cheyenne WY

213

56

25

1:25:22.9

5:45.2

3

Terry Mink Laramie WY

175

61

33

1:30:18.5

10:40.8

 
Top

Male 19 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Ethan Carlson Cheyenne WY

244

19

19

1:20:54.9

 

2

Jack Yager Cheyenne WY

231

12

48

1:52:56.2

32:01.2

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Danaher Castle Laramie WY

225

21

9

1:08:34.7

 

2

Matthew Peterson Laramie WY

181

23

11

1:10:51.0

2:16.2

3

Tyler Renner Cheyenne WY

183

21

12

1:10:51.6

2:16.8

4

Nathan Evans Laramie WY

243

24

35

1:31:15.7

22:40.9

5

Tom Londe Cheyenne WY

240

22

56

2:05:22.2

56:47.4

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Jason Gonzales Laramie WY

274

39

4

1:04:11.8

 

2

Nate Willson Laramie WY

211

33

7

1:08:01.3

3:49.4

3

Jace Myran Laramie WY

265

31

15

1:15:59.0

11:47.2

4

Eddie Lobatos Cheyenne WY

177

35

16

1:16:20.3

12:08.5

5

Michael Fronk Laramie WY

232

36

24

1:25:15.9

21:04.0

6

John Bogdanoff Denver CO

197

38

26

1:25:38.7

21:26.8

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Patrick Eastman Laramie WY

275

49

10

1:08:49.4

 

2

Michael Huss Longmont CO

256

49

47

1:45:58.9

37:09.4

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Roger Coupal Laramie WY

215

56

57

2:07:32.3