The Antelope Dash 4 mile

Age Group Results

August 28, 2010


Results By High Plains Harriers


Men: 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Rochelle Hyde Laramie WY

57

25

3

31:24.4

 

2

Emily McGuffin Cheyenne WY

124

27

4

33:01.9

1:37.4

3

janean forsyth lefevre laramie WY

18

33

10

36:27.7

5:03.2

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Robyn Hicks Potter NE

48

43

11

37:12.9

 

2

Kari Shriner Cheyenne WY

111

46

27

42:39.8

5:26.8

3

Stacy Sawyer Ft Collins CO

65

41

30

44:53.1

7:40.2

 
Top

Female 19 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Madison Yager Cheyenne WY

102

13

12

37:32.7

 

2

Kimberly Eckles Cheyenne WY

85

14

34

48:37.0

11:04.2

3

Rachel Petit Fort Collins CO

98

10

37

50:28.2

12:55.5

4

Jojo Coates Laramie WY

107

15

50

57:43.5

20:10.8

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Natasha Snelson Laramie WY

69

26

13

37:59.0

 

2

Lauren Throop Laramie WY

116

28

15

38:46.8

0:47.7

3

Brittany Unrein littleton CO

1

21

16

39:04.7

1:05.7

4

Lindsay Sartorius johnstown CO

53

27

18

39:43.9

1:44.8

5

sierra parsons cheyenne WY

74

24

22

41:16.6

3:17.6

6

T. Wisdorf Cheyenne WY

7

26

31

46:42.0

8:43.0

7

Katrina Maestas cheyenne WY

27

26

40

51:42.6

13:43.6

8

Robyn Hardesty Laramie WY

123

26

49

57:11.5

19:12.4

9

Jessica Wright Burns WY

93

28

53

1:00:35.8

22:36.7

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Cathy Weese Cheyenne WY

73

39

17

39:40.5

 

2

Lindy Johnson Laramie WY

75

31

23

41:35.1

1:54.6

3

Hilary Eastman Laramie WY

3

32

24

41:38.7

1:58.2

4

Andrea Odell Cheyenne WY

41

31

25

41:47.6

2:07.1

5

Amee Hicks POtter NE

40

39

26

42:16.6

2:36.1

6

Anna Anderson Hillsdale WY

94

36

36

50:14.5

10:34.0

7

Mollie Steinke Laramie WY

44

36

43

53:27.1

13:46.6

8

Laura Jackson Cheyenne WY

6

32

47

56:04.5

16:24.0

9

Nicole Farnham Cheyenne WY

21

36

52

59:01.2

19:20.7

10

Brandi Monger Cheyenne WY

16

31

55

1:03:42.1

24:01.6

11

Emily Hind Laramie WY

8

37

56

1:04:54.8

25:14.2

12

Roberta Johnson Laramie WY

126

39

60

1:11:31.2

31:50.7

13

Rebecca Steele Laramie WY

66

35

62

1:13:08.7

33:28.2

14

Erin Forbes Laramie WY

58

30

63

1:16:14.3

36:33.7

15

JoAnna Poblete-Cross Laramie WY

19

36

64

1:16:15.1

36:34.6

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

susan maestas cheyenne WY

26

45

33

47:52.8

 

2

Karen Pilgrim Laramie WY

13

44

35

49:40.0

1:47.1

3

Julie Petit Fort Collins CO

97

43

38

50:29.0

2:36.2

4

Kathy Kendrick Cheyenne WY

92

45

44

54:18.0

6:25.1

5

Jen Mayer Laramie WY

9

41

54

1:01:07.0

13:14.1

6

Cynthia Eckles Cheyenne WY

83

49

57

1:06:11.0

18:18.1

7

Sandra Lorentz Cheyenne WY

133

48

66

1:57:14.2

1:09:21.3

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Helen Coates Laramie WY

108

58

48

56:38.5

 

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Claudia Unrein littleton CO

2

60

32

47:49.3

 

2

Jane Gonzales Laramie WY

129

60

45

54:52.5

7:03.2

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Scott Badham Laramie WY

86

33

1

26:57.0

 

2

Stene Verhulst Laramie WY

77

23

2

30:36.6

3:39.6

3

Eric Johnson Laramie WY

49

38

5

33:42.9

6:45.9

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Jeff Pedersonb Cheyenne WY

109

47

7

33:55.3

 

2

Kent Shriner Cheyenne WY

110

47

9

36:02.4

2:07.1

3

David Kendrick Cheyenne WY

91

51

14

38:19.4

4:24.1

 
Top

Male 19 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Will McDonald laramie WY

72

14

8

34:31.2

 

2

Jack Yager Cheyenne WY

101

11

29

44:00.5

9:29.3

3

Abdulhadi Al Musalami Laramie WY

31

19

42

53:05.2

18:34.0

4

Arthur Huan Cheyenne WY

80

15

46

55:29.8

20:58.6

5

Jonah Makepeace Cheyenne WY

119

15

51

58:22.8

23:51.6

6

Andrew Eckles V Cheyenne WY

84

15

58

1:06:12.3

31:41.1

7

Philip lorentz Cheyenne WY

135

9

65

1:57:12.6

1:22:41.4

 
Top

Male 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Pat Williams Laramie WY

78

24

6

33:48.4

 

2

Randy Burtis Cheyenne WY

54

28

19

39:44.3

5:55.8

3

PJ Barrett Cheyenne WY

63

26

28

43:43.3

9:54.8

4

Scott Maestas cheyenne WY

28

21

39

50:49.4

17:01.0

 
Top

Male 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Robert Steinke Laramie WY

45

36

20

40:14.0

 

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

JD Yager Cheyenne WY

100

44

21

40:53.6

 

2

Mark Moffett Laramie WY

32

42

41

52:53.8

12:00.1

3

Justin Johnson Laramie WY

127

40

61

1:11:33.1

30:39.5

4

Les Lorentz Cheyenne WY

134

48

67

1:57:16.0

1:16:22.3

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Time Back

1

Robert Gonzales Laramie WY

128

63

59

1:11:14.3