Adam Towler Memorial 10 kilometer

Overall Finish List

July 17, 2010


Results By High Plains Harriers

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Time

Pace

Time Back

1

Carl Legleiter Laramie WY

129

31

M

1/5 30-39

36:33.8

3:39/K

 

2

Ethan Lockwood Laramie WY

244

19

M

1/2 0-19

38:07.1

3:49/K

1:33.3

3

Annie Toth Laramie WY

159

30

F

1/6 30-39

38:27.4

3:51/K

 

4

Matt Smedley Longnmont CO

242

47

M

1/4 40-49

39:59.8

4:00/K

3:25.9

5

Daniel Schlaepfer Laramie WY

193

33

M

2/5 30-39

40:21.6

4:02/K

3:47.7

6

Brian Martisius Laramie WY

232

29

M

1/10 20-29

40:50.3

4:05/K

4:16.4

7

Kevin Jafari Laramie WY

123

54

M

1/4 50-59

41:07.0

4:07/K

4:33.1

8

Gabriel Floud Cheyenne WY

218

28

M

2/10 20-29

41:36.6

4:10/K

5:02.7

9

Jason Gonzales Laramie WY

250

38

M

3/5 30-39

41:45.3

4:11/K

5:11.4

10

Chris Schabron Laramie WY

229

26

M

3/10 20-29

41:46.8

4:11/K

5:12.9

11

Jeff French Laramie WY

206

40

M

2/4 40-49

41:53.0

4:11/K

5:19.1

12

Casey Cheesbrough Laramie WY

223

29

M

4/10 20-29

42:10.6

4:13/K

5:36.7

13

Gabe Adams Laramie WY

101

16

M

2/2 0-19

45:13.1

4:31/K

8:39.2

14

Paul Schabron Laramie WY

240

23

M

5/10 20-29

46:21.3

4:38/K

9:47.4

15

George Mathes laramie WY

135

38

M

4/5 30-39

46:32.6

4:39/K

9:58.8

16

Johnna French Laramie WY

205

39

F

2/6 30-39

46:41.9

4:40/K

8:14.4

17

Patrick Bacue Cheyenne WY

238

26

M

6/10 20-29

49:33.9

4:57/K

13:00.1

18

Mike Ernst

117

46

M

3/4 40-49

50:25.0

5:03/K

13:51.1

19

Garrett Adams

102

23

M

7/10 20-29

50:30.4

5:03/K

13:56.5

20

Sean Downey Laramie WY

192

34

M

5/5 30-39

50:56.5

5:06/K

14:22.6

21

Rob Coleman Cheyenne WY

180

55

M

2/4 50-59

51:04.5

5:06/K

14:30.6

22

Terry Mink

138

60

M

1/1 60-99

51:27.4

5:09/K

14:53.5

23

Nancy Lockwood Laramie WY

243

49

F

1/3 40-49

52:16.2

5:14/K

13:48.8

24

Jennifer Lyford

133

38

F

3/6 30-39

53:21.0

5:20/K

14:53.6

25

Rylan Charlton

108

29

M

8/10 20-29

53:29.8

5:21/K

16:55.9

26

Kari Kubsta Denver CO

239

32

F

4/6 30-39

53:55.8

5:24/K

15:28.3

27

Nancy Brizvela WY

252

49

F

2/3 40-49

54:05.3

5:25/K

15:37.9

28

Trevor Pilgrim Laramie WY

201

24

M

9/10 20-29

54:06.1

5:25/K

17:32.3

29

Suzanne Johnson Laramie WY

184

50

F

1/3 50-59

54:33.9

5:27/K

16:06.5

30

Allison Price Laramie WY

220

24

F

1/2 20-29

54:55.9

5:30/K

16:28.5

31

Forest Ortiz

142

23

M

10/10 20-29

55:27.9

5:33/K

18:54.0

32

Steve Easton

115

52

M

3/4 50-59

56:16.7

5:38/K

19:42.8

33

Susan Jennett Laramie WY

186

50

F

2/3 50-59

56:29.0

5:39/K

18:01.6

34

Brian Towler Laramie WY

160

59

M

4/4 50-59

56:37.1

5:40/K

20:03.2

35

Tina Willson Laramie WY

172

31

F

5/6 30-39

58:19.7

5:50/K

19:52.3

36

Debra Selberg Casper WY

219

51

F

3/3 50-59

58:52.8

5:53/K

20:25.3

37

Michelle Clark

109

30

F

6/6 30-39

59:02.8

5:54/K

20:35.3

38

Brittany Unrein

163

21

F

2/2 20-29

1:02:50.1

6:17/K

24:22.6

39

Karl Vilums

168

45

M

4/4 40-49

1:04:56.8

6:30/K

28:23.0

40

Kylea Spiker Laramie WY

149

17

F

1/1 0-19

1:10:35.4

7:04/K

32:08.0

41

Claudia Unrein

162

60

F

1/1 60-99

1:13:13.2

7:19/K

34:45.8

42

Amy Spiker

150

42

F

3/3 40-49

1:13:25.6

7:21/K

34:58.2